FORMER HON’BLE CHAIRMAN / HON'BLE CHAIRMAN-IN-CHARGE

SL. NO.

FORMER HON’BLE CHAIRMAN

TENURE

01. Justice S. K. Guin 16.01.1995 - 29.02.1996
02. Justice A. K. Chatterjee 01.03.1996 - 31.08.1996
03. Mr. D. N.Sen 31.08.1996 - 25.11.1997
04. Justice N. K. Batabyal 26.11.1997 - 01.07.2000
05. Shri. K. M. Mandal 02.07.2000 - 02.01.2001
06. Justice R. K. Mazumder 03.01.2001 - 21.01.2004
07. Justice P. K. Biswas 30.07.2004 - 31.07.2009
08. Justice A. K. Basu 01.08.2009 - 21.02.2014
09. Justice A. Talukdar 19.06.2015 - 13.01.2018
     

SL. NO.

FORMER HON'BLE CHAIRMAN-IN-CHARGE

TENURE

01. Justice S. K. Chakrabarty 24.02.2014 - 27.09.2014
02. Justice K. Chakraborty 29.09.2014 - 18.06.2014