LIST OF HON’BLE MEMBERS

SL. NO.
FORMER HON'BLE MEMBERS
TENURE
1. Shri D. N. Sen 16.01.1995 - 24.11.1995
2. Shri R. Kharlukhi 16.01.1995 - 31.07.2009
3. Shri K. M. Mondal 16.10.1996 - 30.04.2000
4. Shri M. Roy 15.11.1996 - 31.12.1998
5. Shri P. R. Maji 14.03.2000 - 15.04.2002
6. Shri S. B. Aich 16.03.2000 - 14.12.2002
7. Shri S. K. Ghosh 01.03.2001 - 07.01.2004
8. Shri S. P. Sarkar 31.07.2002 - 18.07.2004
9. Shri K. Gangopadhyay 07.03.2003 - 29.12.2004
10. Sri D. M. Kanwar 27.06.2003 - 15.07.2005
11. Shri S. Roy 28.02.2005 -15.08.2006
12. Shri S. K. Chakrabarti 28.02.2005 - 21.12.2006
13. Shri K. C. Roy 16.02.2006 - 16.10.2007
14. Justice A. K. Bhattacharya 01.02.2008 - 30.09.2010
15. Shri S. S. Ahuja 04.02.2008 - 12.09.2011
16. Justice A. K. Basu 22.02.2008 - 31.07.2009
17. Shri A. K. Patnaik 30.04.2008 - 30.04.2013
18. Dr. K. K. Bagchi 30.04.2008 - 30.04.2013
19. Justice T. K. Giri 09.03.2011 - 01.02.2013
20. Justice S. K. Chakrabarti 26.06.2012 - 27.09.2014
21. Shri Samar Ghosh 01.10.2012 - 08.03.2017
23. Justice K. Chakraborty 14.07.2014 - 03.01.2017